Szczotka do czyszczenia
wszelkich, zabrudzonych powierzchni. Szczotka do czyszczenia ma uniwersalne zastosowanie w każdym domu. Jest praktyczna i z pewnością sprawdzi się w kuchni, w łazience, do podłóg, a także w pracach na zewnątrz. Do jej produkcji wykorzystano bukowe drewno oraz roślinne włókno typu union– jest to mieszanka basyny i tampico. Basyna jest włóknem palmowym, twardym i sztywnym. Doskonale radzi sobie z uporczywymi plamami na podłodze lub brudnymi fugami. Tampico– jaśniejsze, pochodzące z kaktusa agawy mięknie pod wpływem wody, dzięki czemu szczotka do czyszczenia dobrze dociera do różnych zakamarków. Włókna naturalne w przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku szczotek z włosiem sztucznym, jest ekologiczne i odporne na wysoką temperaturę.
Ze względu na swój kształt szczotka do czyszczenia nazywana jest też biszkoptem albo ósemką. Bez względu na to, którą nazwę wybierzecie, faktem jest że ergonomiczny kształt oprawki, sprawia że szczotka doskonale leży w dłoni. Jest po prostu wygodna i poręczna.
Szczotkę do czyszczenia można stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. W domu bez wątpienia poradzi sobie z czyszczeniem fug, sanitariatów, podłóg – świetna w przedpokoju, gdzie brud z butów i psich łap zdaje się wgryzać w gres.
Na zewnątrz można nią wyczyścić meble ogrodowe, doniczki, akcesoria do zabawy dla dzieci po zimie oraz powierzchnię balkonu czy desek tarasowych. Okaże się niezbędna, gdy postanowimy zrobić przegląd „przydasiów” z piwnicy albo strychu.
Szczotka do czyszczenia:
- do wszelkich prac porządkowych i czyszczących
- z naturalnych surowców: drewno i włókna roślinne
- ekologiczna i kompostowalna
- wytrzymała
- estetyczna
- wygodna w stosowaniu
- wyprodukowana w Polsce
Aby sprzątanie było jeszcze bardziej efektywne, a przy tym ekologiczne i przyjemne polecam używać szczotki do czyszczenia z płynami na bazie czarnego mydła: z oliwą z oliwek lub migdałem i olejem lnianym. Inne rodzaje szczotek do mycia i czyszczenia znajdziesz w zakładce Kuchnia i Sprzątanie.
Wykorzystanie tylko naturalnych surowców do produkcji szczotki do czyszczenia, sprawia że możemy zmniejszyć ilość wytwarzanych przez nas odpadów. Jeśli uznasz, że szczotka się zużyła możesz wrzucić ją do przydomowego kompostownika lub zakopać w ogródku. Możesz także wrzucić ją do bioodpadów lub wyrzucić do śmieci zmieszanych.
Aby szczotka służyła dłużej, skutecznym sposobem jest posmarowanie drewnianej oprawki zwykłym, kuchennym olejem. Nie należy jej także pozostawiać zbyt długo w wodzie.