W niemalowane

Sklep

Ekologiczne opakowanie

Aby zakupione produkty dotarły do Was w bezpieczny sposób, niezbędne jest opakowanie.

Wymogi co do tego jak ono powinno wyglądać nadają m. in. firmy kurierskie – odpowiednio wytrzymałe, dostosowane do zawartości, tak by zminimalizować puste przestrzenie wewnątrz opakowania, stosowanie przegród i wypełniaczy, odpowiednie oznakowanie.

Wy – klienci, którym również zależy na otrzymaniu nienaruszonego zamówienia, a dodatkowo powinno być schludnie i miło dla oka:)

Oraz my – chcemy, aby było jak najbardziej ekologicznie ♻️

             Opakowanie ekologiczne

Opakowanie zwykle zawiera:

  1. Pudełko z szarego kartonu (fasonowe lub składane) – najczęściej staram się wykorzystywać kartony, w których sama otrzymałam produkty z hurtowni bądź otrzymałam z pobliskich aptek lub sklepu papierniczego i drogerii. Zależy mi, aby puszczać je po raz drugi lub nawet po raz trzeci w obieg! Ograniczamy w ten sposób śmieci oraz koszt wysyłki.
  2. Wypełniacz pustych przestrzeni – szary papier, pocięte kartony, wiórki papierowe, skropak. Aby chronić produkty przed obijaniem podczas transportu często znajdziecie je owinięte w tekturę falistą, a nawet folię bąbelkową, której nie wyrzucam, jeśli otrzymam ją w przesyłce. Nic się nie marnuje!
  3. Niektóre produkty owinięte są kolorową bibułą – z powodzeniem nadaje się do ponownego wykorzystania lub wyrzucenia do kompostu czy odpadów recyklingowych
  4. Bawełniany, dwukolorowy sznurek albo sznurek jutowy do zabezpieczenia produktów lub całej paczki przed otwarciem. Jest w 100% z naturalnych włókien, biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska. Bardzo wytrzymały, odporny na przerywanie i przetarcie.
  5. Papierowa taśma do zaklejenia kartonów.
  6. Papier kraft, który zabezpiecza przesyłkę na czas transportu – niektóre paczki tego wymagają.

Kartonowe opakowanie

 

Serdecznie namawiam do ponownego wykorzystywania kartonów! Mogą w domu pomóc skrywać różne skarby albo “przydasie”, wyruszyć w świat z kolejną przysyłką, a nawet pomóc walczyć z chwastami, jeśli ułożycie je jako ściółkę między grządkami. A sznureczki, którymi przewiązuję paczki mogą być jeszcze potem kokardkami, ozdobami, wiązaniami prezentów lub chwilę poczekać na bombki!

Sznurek jutowy

Jeśli jednak zechcesz wyrzucić poszczególne elementy warto wrzucić je do przydomowego kompostu lub odpadów segregowanych.

Możliwe jest również zapakowanie Twojego zamówienia w piękną, prostą eko-paczkę gotową do wręczenia lub na Twoje życzenie wyślemy ją pod wskazany adres!

Szczegóły znajdziesz tu https://wniemalowane.pl/produkt/pakowanie-na-prezent/